ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ РОСЛИН РОДУ LEMNA У БІОМОНІТОРИНГУ ТА ФІТОРЕМЕДІАЦІЇ ГІДРОЕКОСИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.33730/2077-4893.4.2016.271280Ключові слова:
ряска (Lemna), модельні рослини, біотехнологія, біомоніторинг та фіторемедіація забруднених водАнотація
Види ряски (Lemna minor L., L. gibba L., L. trisulca L., Wolffia arrhiza (L.) Horkel ex Wimmer, Spirodela polyrrhjza (L.) Schleіd) є однодольними водними рослинами, здатними до швидкого вегетативного розмноження, які можуть у короткі терміни формувати генетично однорідні клони. У проведеному аналізі літературних джерел щодо особливостей рослин роду Lemna доведено їх здатність зменшувати вміст хімічних сполук та інгредієнтів у водних розчинах з метою інтенсифікації процесів очистки побутових стоків. Відповідно, ряски можуть використовуватися як експериментальні системи для дослідження забруднювачів води та як альтернатива для виявлення деяких токсичних хімічних сполук у забруднених водах. Обґрунтовано необхідність проведення досліджень з біомоніторингу і фіторемедіації вод поверхневих джерел водопостачання з використанням рослин ряски.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право і ліцензування
Умови ліцензії: автори зберігають авторські права і надають журналу право першої публікації з роботою, одночасно ліцензованої за ліцензією Creative Commons Attribution License International CC-BY, яка дозволяє іншим ділитися роботою з визнанням авторства роботи і початкової публікації в цьому журналі.
Якщо стаття прийнята до публікації в «Агроекологічний журнал», автор повинен підписати угоду про передачу авторських прав. Угода відправляється на поштову (оригінал) або адресу електронної пошти (відсканована копія) редакції журналу.
Цією угодою автор підтверджує, що представлені матеріали:
- не порушують авторських прав інших осіб або організацій;
- раніше не публікувались в інших видавництвах і не були представлені для публікації в інших виданнях.
Автор передає редакції «Агроекологічного журналу» права на:
- публікації статті українською (англійською та російською) мовою і поширення її друкованої копії;
- поширення електронної копії статті, а також електронної копії перекладу статті на англійську мову (для статей українською та російською мовами), будь-якими електронними засобами (розміщення на офіційному сайті журналу, електронних баз даних, сховищ тощо) друкована копія перекладу.
Автор залишає за собою право без згоди редакції та засновників:
- Використовувати матеріали статті повністю або частково в ознайомлювальних цілях.
- Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
- Використовувати матеріали статті для підготовки тез доповідей, доповідей конференцій, а також усних доповідей.
- Додати електронні копії статті (включаючи остаточну електронну копію, завантажену з офіційного сайту журналу) за адресою:
- персональні веб-ресурси всіх авторів (веб-сайти, веб-сторінки, блоги тощо);
- веб-ресурси установ, в яких працюють автори;
- некомерційні веб-ресурси відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
У всіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію на офіційному сайті журналу є обов'язковим.