МОНІТОРИНГ ПРОЦЕСІВ ДЕГРАДАЦІЇ ТА ОПУСТЕЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
DOI:
https://doi.org/10.33730/2077-4893.1.2015.272171Ключові слова:
моніторинг, ґрунтовий покрив, опустелювання, деградація, гумус, фосфор, калій, кислотність, забруднення, радіонуклідиАнотація
Наведено коротку характеристику якісного стану ґрунтів Рівненської обл. за період 2008–2012 рр. За останнє десятиліття спостерігається збіднення ґрунтів на поживні елементи, помітно зменшуються запаси рухомих форм фосфатів та обмінного калію, підвищується кислотність. Отримані результати свідчать про незначне нагромадження токсикантів і радіонуклідів у ґрунтах області. Запропоновано захисні заходи зі зниження коефіцієнта їх переходу у системі «ґрунт — рослина», що дасть можливість знизити їх шкідливий вплив на організм людини.
Посилання
Розширений п’ятирічний звіт про опустелювання та деградацію / [М.Д. Мельничук, Н.А. Макаренко, О.О. Ракоїд та ін.]. — К., 2012. — 45 с.
Колмаз Ю. Опустелювання — одна з найтривожніших проблем сучасності / Ю. Колмаз // Землевпрорядний вісник. — 2013. — № 6. — С. 22–24.
Методика агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення / [В.В. Медвєдєв, О.Г. Тараріко, В.П. Патика та ін.]; за ред. С.М. Рижука, М.В. Лісового, Д.М. Бенцаровського. — К., 2003. — 64 с.
Агроекологічний моніторинг та паспортизація сільськогосподарських земель: Нормативнометодичне забезпечення / [за ред. акад. УААН В.П. Патики, акад. УААН О.Г. Тараріка]. — К., 2002. — 295 с.
Методичні рекомендації відбору зразків ґрунту для радіоізотопного аналізу при обстеженні сільгоспугідь. — К., 1991. — 6 с.
Методика проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення / За ред. І.П. Яцука, С.А. Балюка. — К., 2013. — 104 с.
Внесення мінеральних та органічних добрив під урожай 2013 року: Статистичний бюлетень / [Відп. за випуск Т.Ю. Бутковська]. — Рівне, 2013. — 45 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право і ліцензування
Умови ліцензії: автори зберігають авторські права і надають журналу право першої публікації з роботою, одночасно ліцензованої за ліцензією Creative Commons Attribution License International CC-BY, яка дозволяє іншим ділитися роботою з визнанням авторства роботи і початкової публікації в цьому журналі.
Якщо стаття прийнята до публікації в «Агроекологічний журнал», автор повинен підписати угоду про передачу авторських прав. Угода відправляється на поштову (оригінал) або адресу електронної пошти (відсканована копія) редакції журналу.
Цією угодою автор підтверджує, що представлені матеріали:
- не порушують авторських прав інших осіб або організацій;
- раніше не публікувались в інших видавництвах і не були представлені для публікації в інших виданнях.
Автор передає редакції «Агроекологічного журналу» права на:
- публікації статті українською (англійською та російською) мовою і поширення її друкованої копії;
- поширення електронної копії статті, а також електронної копії перекладу статті на англійську мову (для статей українською та російською мовами), будь-якими електронними засобами (розміщення на офіційному сайті журналу, електронних баз даних, сховищ тощо) друкована копія перекладу.
Автор залишає за собою право без згоди редакції та засновників:
- Використовувати матеріали статті повністю або частково в ознайомлювальних цілях.
- Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
- Використовувати матеріали статті для підготовки тез доповідей, доповідей конференцій, а також усних доповідей.
- Додати електронні копії статті (включаючи остаточну електронну копію, завантажену з офіційного сайту журналу) за адресою:
- персональні веб-ресурси всіх авторів (веб-сайти, веб-сторінки, блоги тощо);
- веб-ресурси установ, в яких працюють автори;
- некомерційні веб-ресурси відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
У всіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію на офіційному сайті журналу є обов'язковим.