Оцінка технологій виробництва молока за викидами парникових газів
DOI:
https://doi.org/10.33730/2077-4893.4.2018.161754Ключові слова:
викиди, парникові гази, побічна продукція, прив’язне утримання, велика рогата худоба, валова енергіяАнотація
Здійснено оцінку викидів парникових газів, що утворюються від органічних відходів промислового виробництва молока за прив’язного утримання великої рогатої худоби (ВРХ). На основі даних щодо визначення сирого протеїну, сирого жиру, сирої клітковини і безазотистих екстрактивних речовин корму визначили валову енергію, яку споживали тварини на промисловому комплексі. На основі валової спожитої енергії тваринами та даних щодо органічних відходів визначено обсяги викидів метану, прямих та побічних викидів азоту як в абсолютних значеннях, так і в питомих на 1 голову ВРХ та в еквіваленті СО2 за 1 рік, що становить 16640,90 кг.
Посилання
Vozdeistvie zhyvotnovodstva na atmosfieru. Parnikovye gazy [The impact of livestock production on the atmosphere. Greenhouse gases]. (n.d.). studwood.ru. Retrieved from https://studwood.ru/624610/ekologiya/vozdeystvie_zhivotnovodstva _atmosferu_parnikovye_gazy [in Russian].
ES: vybrosy [ES emissions]. (n.d.). www.pig333.ru. Retrieved from https://www.pig333.ru/latest_swine_news-парниковых газов в животноводстве в 2030 г. [in Russian].
FAO: Mozhno dobitsa sokrashcheniia vybrosov parnikovykh gazov v zhyvotnovodstve [FAO: It is possible to achieve a reduction in livestock greenhouse gas emissions] (n.d.). prodmagazin.ru. Retrieved from http://prodmagazin.ru/2013/09/27/fao-mozhno-dobitsya-sokrashheniya-vyibrosov-parnikovyih-gazov-v-zhivotnovodstve [in Russian].
Iglegestov, Kh.S., Buendia, L., Miva, K. et al. (2006). Rukovodiashchie printsypy natsionalnyrh inventarizatsii parnikovykh gazov [Guidelines for National Greenhouse Gas Inventories]. (Vols. 1–5; Vol. 4). Hajama (Japonija): MGJeIK [in Russian].
Perevagy i nedoliky riznykh system i sposobiv utrymanna khudoby [Advantages and disadvantages of different systems and methods of keeping livestock]. (n.d.). vuzlit.ru. Retrieved from https://vuzlit.ru/387568/harakteristika_isnuyuchih_sistem_utrimannya_velikoyi_rogatoyi_hudobi_privyazna_riznovidi_bezprivyaznih_sistem [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право і ліцензування
Умови ліцензії: автори зберігають авторські права і надають журналу право першої публікації з роботою, одночасно ліцензованої за ліцензією Creative Commons Attribution License International CC-BY, яка дозволяє іншим ділитися роботою з визнанням авторства роботи і початкової публікації в цьому журналі.
Якщо стаття прийнята до публікації в «Агроекологічний журнал», автор повинен підписати угоду про передачу авторських прав. Угода відправляється на поштову (оригінал) або адресу електронної пошти (відсканована копія) редакції журналу.
Цією угодою автор підтверджує, що представлені матеріали:
- не порушують авторських прав інших осіб або організацій;
- раніше не публікувались в інших видавництвах і не були представлені для публікації в інших виданнях.
Автор передає редакції «Агроекологічного журналу» права на:
- публікації статті українською (англійською та російською) мовою і поширення її друкованої копії;
- поширення електронної копії статті, а також електронної копії перекладу статті на англійську мову (для статей українською та російською мовами), будь-якими електронними засобами (розміщення на офіційному сайті журналу, електронних баз даних, сховищ тощо) друкована копія перекладу.
Автор залишає за собою право без згоди редакції та засновників:
- Використовувати матеріали статті повністю або частково в ознайомлювальних цілях.
- Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
- Використовувати матеріали статті для підготовки тез доповідей, доповідей конференцій, а також усних доповідей.
- Додати електронні копії статті (включаючи остаточну електронну копію, завантажену з офіційного сайту журналу) за адресою:
- персональні веб-ресурси всіх авторів (веб-сайти, веб-сторінки, блоги тощо);
- веб-ресурси установ, в яких працюють автори;
- некомерційні веб-ресурси відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
У всіх випадках наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію на офіційному сайті журналу є обов'язковим.